Úterý

11.09.2018

ČJ - pracovní sešit str. 4/cv.2, máme celou stranu hotovou (pro marody)

Některé děti mají ještě úkoly z pondělí, neboť si nechaly věci v lavici.

Prosím o kontrolu pomůcek na každý den. Hodně dětí se mi stále omlouvá, že jim něco chybí a mají to doma. V penále musí být 2 pera, protože někteří zvládli 1 ztratit už první týden a nemají pak čím psát. Tužky a pastelky budou ořezané. Potřebujeme i malé pravítko. Dnes jsme se učili, jak se drží a jak narýsovat rovnou čáru. Jak nám to šlo se můžete podívat v pracovním sešitě na ČJ. Musím je pochválit, jsou šikovní, když chtějí.

Na ČJ potřebujeme každý den: učebnici (někdy jí vybíráme, dnes jí mají s sebou a někteří si opravují chyby ve školním sešitě z uč. str. 4/2 - páry písmen psace). Chyby ve školním sešitě opravujeme do školního sešitu, DÚ do sešitu na DÚ, diktáty do diktátů, atd. Dále pracovní sešit na ČJ, sešit červený ČJ - školní, ČJ - domácí, Diktáty.

Na M: pracovní sešit, červený sešit M - školní, domácí.

Zítra si děti nezapomenou Prvouku a DÚ z Prvouky.

Všechny sešity i učebnice musí být obaleny a popsány ze předu. Služba nemůže stále listovat učebnicí a hledat jména. Děkuji za pochopení.

16.10. se naše škola zúčastní besedy o dravých ptácích na hřišti pod Sokolovnou. Vybíráme 80,- do konce září. Děkuji.

V prosinci bych ráda s dětmi zkusila vyrábět mandaly z čajových pytlíků. Chtěla jsem vás tímto poprosit o sbírání a průběžné nošení papírových konců u čajových pytlíků. 

28.11. jsme objednáni do keramické dílny, abychom mohli vyrábět nějaké vánoční dárečky.

Přeji hezký den. 

H.Jindřichová