Informace

 

  25.4.

  Vážení rodiče,

  30.4. půjdeme na jarní vycházku. Pojedeme autobusem do České Kubice, kde navštívíme zdejší základní školu. Kolem 10 hodiny se vydáme po modré necelých 5 km na Babylon a dále na vlakovou zastávku Havlovice - Hadrovec a vlakem zpět. Sraz v 7.40 na autobusovém nádraží. Družinové děti vyzvednu na vrátnici v 7.35. Příjezd v 11.52 na vlakovou zastávku. Družinové děti opět odvedu do družiny. Pokud nám vlak ujede, dojdeme do školy pěšky. Návrat by byl kolem 13 hodiny. S sebou vhodné oblečení - dlouhé kalhoty, mikinu, bundu a vhodnou obuv (v lese bude ráno vlhko a chladno), pláštěnku na sezení v lese, svačinu, pití. Autobus i vlak zaplatím z třídního fondu. Dětem ráno nastříkejte nohavice Repelentem, nebo jiným dezinsekčním přípravkem na klíšťata.

  S pozdravem

  Hana Jindřichová

24.4.

Vážení rodiče,

dovolte mi, abych Vám dodatečně poděkovala za spolupráci v 1.pololetí 2. třídy a probíhající čtvrtletí a ve zkratce shrnula informace, které jste získali na třídní schůzce.

Vybírali jsme částku 600,- , ve které je zahrnuto divadlo Alfa (asi 200,-), koncert v MKS (50,-), výlet na farmu (350,-). Přebytky ponechám v třídním fondu, kde v současné době máme kolem 500,-. Do konce školního roku budu ještě vybírat peníze na sadu sešitů do 3.ročníku a pracovní sešity. Zatím neznám předpokládanou částku. Včas Vás budu informovat.

  30.4. Jarní vycházka. Bohužel, ze zdravotních důvodů budu muset zrušit
  přespání v ZŠ Česká Kubice. Informace o celé akci obdrží děti v pátek 26.4.

  23.5. MKS - představení ZUŠ "Pestrý svět umění"

  12.6. AJAX - pravidla chování a bezpečnosti na ulici a silnicích

  18.6. Farma Moulisových Milínov

  21.6. Ředitelské volno (V případě zájmu o dopolední družinu, kontaktujte paní
  vychovatelky v družině.)

  27.6. Předávání vysvědčení poslední 4 hodinu

Na závěr bych Vám chtěla ještě jednou poděkovat za 100% účast, vzájemnou podporu a pochopení. Děti jsou moc šikovné a drží spolu. Hezky se mi s nimi pracuje. Držme jim palce, ať jim to vydrží do konce tohoto školního roku.

S přáním hezkého dne,

Hana Jindřichová.

Zajímavé odkazy:

https://www.farmamoulisovych.cz/volny-cas-na-farme/

https://www.e-bezpeci.cz/

https://skvelyrodic.cz/


23.4.

Vážení rodiče,

zítra 24.4. 2019 jedou třídy 2.A,B,C,D do Plzně do divadla Alfa na divadelní představení Otesánek. Odjezd bude autobusem z Poděbradovy ulice v 7.30. Sraz na autobusovém nádraží bude v 7.20. Prosím o Vaši dochvilnost. Předpokládaný návrat bude do 12 hodin. Poté si můžete své děti vyzvednout. Družinové děti odvedu do družiny. Vyučování zítra končí v 11.40. Poslední hodina odpadá. 

S sebou: oblečení vhodné do divadla, svačinu, která se v autobuse nerozpatlá a nevyteče, pití, čip, něco na hraní do autobusu (karty, kreslení,....), kapesné 20-50 Kč na suvenýry či občerstvení v divadle. Za cennosti, především mobilní telefony neručíme. Pokud je některému dítěti nevolno, doporučuji vzít si s sebou Kynedril, pytlíky na zvracení, vlhčené ubrousky a náhradní tričko. Děkuji za pochopení.

S pozdravem 

                            Hana Jindřichová


20.3.

Vážení rodiče,

od minulého týdne, kdy jsem byla nemocná a vichr nám poškodil domácí wifi, nepíši domácí úkoly na naše webové stránky. Vzhledem k tomu, že jsem s tímto krokem již vyhrožovala dlouho, děti v celku bez problémů přešly na samostatné psaní úkolů do úkolníčků. Naše vyučování končí se zápisem úkolů na tabuli, kde si zadání může každý opsat a navíc si vše na konci hodiny opakujeme. Kdo si úkolníček ještě nepořídil, doporučuji si ho zakoupit, nebo si děti mohou dané informace zapisovat i do sdělníčku. Zapomínání úkolů a neodevzdání sešitů po předchozím oznámení si vedu v evidenci a dle opakovatelnosti řeším poznámkou nebo písemným cvičením.

Dnes jsme začali psát v sešitech opravy s odůvodněním. Pokud v napsaném slově budou chybět interpunkční znaménka (háčky,čárky), děti dané slovo přepíší správně tak, jak to dělaly doposud. Stejný postup je, když vynechají písmena či celé slabiky. Pokud napíší 2 slova dohromady, oprava bude vypadat takto: Nehýbejse.(špatně) - Nehýbej se. - 2 slova

Pokud napíší špatné y,ý,i,í: šypki (špatně) - šipky - i - š je měkká souhláska, y - k je tvrdá souhláska. Příští rok nám k tomu přibudou vyjmenovaná slova.

Pokud bude v pátek hezké počasí, půjdeme na hodinu TV ven. Prosím o vhodné oblečení a hlavně obuv.

27.3. nebudu ve škole přítomna. Děti budou mít první 2 hodiny VV (p.uč. Motyčáková), 3h ČJ (p.uč. Tomanová), 4h M(p.uč. Dufková), 5h ČJ (p.uč. Červená). ČJ a PRV budou děti mít se mnou v pondělí 25.3. místo VV.

16.4. od 15 hodin se bude konat třídní schůzka. Po opětovné oboustranně kladné zkušenosti bych s vámi a vašimi dětmi měla ráda i schůzku individuální, která zabere cca 15 minut. Už na ní děti nebudou číst a psát, ale budou rozebírat jejich dosavadní práci, zdary, nezdary, atd.

Prosím o zapsání vašich možných volných termínů do sdělníčku vašeho dítěte. Nejlépe jsou termíny v úterý a středu od 13 do 16 hodin. Děkuji za pochopení.

Se srdečným pozdravem

Hana Jindřichová


4.3.

Vážení rodiče,

vypadá to, že nám zima už končí a nastává pro někoho vytoužené jaro. Mě by se osobně líbilo bílo alespoň do konce března, abychom si ještě mohli užít běžky. Ráda bych tímto se zpožděním, ale přesto ještě jednou poděkovala panu Feierfeilovi za pomoc při prvním lyžařském výcviku a dalším rodičům, kteří nám byli v Caparticích k ruce a bez jejichž pomoci bychom celou akci jen stěží mohli realizovat. Vám ostatním děkuji za podporu, která mi pomáhá k realizaci dalších nápadů. Myslím, že jsme si běžky opravdu všichni a především děti užili. Jak nám to šlo jste mohli vidět na několika videích a fotografiích. Tak se zase budeme těšit příští rok.

V Caparticích jsme se také naposledy viděli s žákyní Adélkou Lubinovou, které tímto přejeme jen to nejlepší v její nové škole. Do druhého pololetí nás tímto pokračuje 19.

Jak jste již pravděpodobně z notýsku zjistili, od pondělí 4.3. začala probíhat rekonstrukce Komenského a Poděbradovy ulice, což s sebou ponese omezení v přivážení a odvážení dětí ke škole. Doporučuji parkování na náměstí, které je do 8 hodin zdarma. U semaforu budou určitě stát v ranních hodinách příslušníci městské policie, kteří budou dohlížet na přecházení dětí na přechodu. Parkování za školou je vyhrazeno pro zaměstnance školy a v odpoledních hodinách pro návštěvníky sportoviště.

Zatím naplánované akce:

8.3. - Jak správně pečovat o svůj chrup - praktická přednáška s dentálním specialistou.Děti budou potřebovat svůj zubní kartáček.

16.4. - Třídní schůzky. Přesný čas upřesním.

24.4. - divadlo Alfa Plzeň (60 Kč + autobus = asi 120 Kč).

18.6. - Exkurze Farma u Nezvěstic, kde se budeme učit dojit krávy, stloukat máslo, mlít mouku a nakrmíme některá hospodářská zvířata (asi 300 Kč).

Konec května - výukový program ZUŠ (50 Kč).

Poslední víkend v červnu - výlet 1.A, spaní v tee-pee nebo chata Sádek (domluvíme se na schůzce).

Vzhledem k nástupu teplého počasí začneme v případě sluníčka chodit o hodinách TV ven na hřiště. Prosím o přibalení tepláků a nějaké mikiny do tašky na TV. Zároveň i vhodné obuvi na hřiště ve středu a v pátek, kdy se hodiny konají. Děkuji za pochopení.

Zůstatek v třídním fondu činí k dnešnímu dni 725 Kč.

S přáním hezkého dne

Hana Jindřichová


3.2.

Vážení rodiče,

velice se omlouvám, ale chřipka dostala i mě. Pravděpodobně se do školy vrátím nejdříve ve čtvrtek. Omluvenky mi můžete dále zasílat prostřednictvím sms nebo přímo telefonicky do školy. Veškeré úkoly si děti budou muset zapamatovat. 

Se srdečným pozdravem

Hana Jindřichová


25.1.

Vážení rodiče, milé děti,

v průběhu příštího týdne navštíví vybraní zahraniční studenti vysokých škol naši školu, aby nás seznámili se svými zeměmi a kulturou. V tuto chvíli očekáváme návštěvu stážistů z Brazílie, Indonésie, Gruzie, Indie, Číny, Malajsie, Kyrgystánu a Keni. Do naší třídy 2.A se v úterý 3h přijde podívat studentka z Keni Grace. Její profil naleznete na odkazu zde.

https://zskom17.cz/images9(%C5%A1k.rok_18-19)/PROFILY%20st%C3%A1%C5%BEist%C5%AF/album/index.html

Ve středu budu poslední hodinu rozdávat vysvědčení.  Děti si kromě učení vezmou do školy desky na vysvědčení, aby ho nepřinesly domů zmuchlané.

Ve čtvrtek je v plánu za odměnu výlet do Capartic. Odjezd by byl v 8h z autobusového nádraží vedle školy. Návrat do 11.40. Máme dohromady 7 párů běžek. Snad se mi ještě nějaké podaří vypůjčit. S sebou teplé oblečení (oteplováky), 2x rukavice (ideální 1 palčáky, 1 prstové), do batohu 2x ponožky, teplé pití, svačinu, čip. Dále boby nebo lopatu. Potřebovala bych 2-3 rodiče, kteří by nám pomohli s přezouváním bot, přemístěním a dozorem u bobování (rodiče se vejdou k nám do autobusu, neboť je pro 33 osob). Dobrovolníci mě, prosím, kontaktujte. Předem moc děkuji. Batohy a všechny věci bychom si nechali v restauraci Sport bar na rohu v Caparticích, kde nám přichystají v 10.30 palačinku a čaj. Od pondělí vybíráme na tuto akci 120 korun. Zbylé peníze dám to do třídního fondu. Družinové děti mi přivede paní družinářka k autobusu. Po příjezdu zpět jdeme společně na oběd do jídelny a poté jdou děti domů a do družiny. Kdo na oběd nedochází jde domů hned po příjezdu. V případě dalších dotazů mě neváhejte kontaktovat.

Poslední zpráva. Ve všech třídách v družině a na prvním stupni se vyskytly opět vši. Prosím o důslednou kontrolu hlav vašich dětí. Děkuji za pochopení.

Přeji všem krásný a pohodový víkend.

S pozdravem

Hana Jindřichová


2.1. 2019

Vážení rodiče,

 i když ty letošní Vánoce jsme strávili s minimem sněhu,
přeji vám do nového roku vše nejlepší, pevné zdraví, dobrou náladu, lásku, něhu, pohodu a plnou hlavu nápadů.

Zítra se opět uvidíme ve škole. Děti budou sedět ve skupinkách a přinesou si, co měly vypracovat přes prázdniny + čtenářský deník. Mohou si přinést nějaký dárek, který jim udělal velkou radost. Budeme si hlavně povídat. 

Dnes jsem ještě byla omrknout sněhové podmínky v Caparticích. Chystám se tam i zítra, ale na lyžování to tam bohužel ještě není. Pokud budou sněhové podmínky jako dnes, bude nám stačit bobování za pojišťovnou. V pátek se budeme učit první 2 hodiny, a pak půjdeme bobovat. Teple děti oblečte. Hlavně budou potřebovat dobré rukavice.

Přeji hezký večer.

H. Jindřichová

23.12.

Vážení rodiče, milé děti,

zítra se konečně všichni dočkáme našeho Ježíška a vytoužených dárků. Rodičům, stejně jako mě, skončí poslední dny shonu a příprav na tento velký den.

Chtěla bych vám ještě jednou poděkovat za krásné dárky, ale především za prima 4 měsíce, které jsme společně strávili. Budu se těšit na dalších 6.

Přeji vám ze srdce překrásné svátky vánoční, ať přinesou hlavně chvíle radostné v kruhu nejbližších , mnoho zdraví, štěstí a do nového roku vykročení tou správnou nohou.

Vaše třídní učitelka

Hana Jindřichová

PS: Ve čtvrtek 3.1. se opět uvidíme ve škole. Děti budou sedět opět ve skupinkách a přinesou si, co měly vypracovat přes prázdniny + čtenářský deník. Mohou si přinést nějaký dárek, který jim udělal velkou radost. Budeme si hlavně povídat.

V pátek bude záležet na počasí a sněhových podmínkách, které nám zatím vůbec nepřejí. Pokud bude dostatek sněhu, mám předjednán autobus, který nás vezme do Capartic a zpět. Cena 60 Kč na osobu. Odjezd by byl v 8h a návrat do 11.40. Část třídy by byla na běžkách na louce a část by bobovala na stráni, potom by se vystřídaly. Do 1.1. budu na chatě v Caparticích, tak se vám 2.1. ozvu s aktuálními sněhovými podmínkami. Chtěla bych vás tímto poprosit, zda máte možnost vypůjčit si od někoho běžky pro vaše dítě. Pokud ano, pošlete mi zprávu do 2.1., abych věděla s kolika dětmi mohu na lyže počítat. Kdo tu možnost opravdu nemá, pošlete mi zprávu jaké číslo nohy vaše dítě má. Mohu zapůjčit dvoje běžky svých dětí. Zároveň jsem se chtěla zeptat, zda by se k nám nechtěl někdo z rodičů připojit. Potřebuji dobrovolníka, který mi pomůže s obouváním dětí do lyžařských bot, zapínáním do vázání a mazáním lyží. Bohužel se k nám nevejde do objednaného minibusu, neboť ten je pouze pro 20 osob. Děkuji za pochopení a přeji ještě jednou hezké svátky. H.J.

PS II: Pokud se 1.1.2019 budete nudit, jste srdečně zváni na novoroční výstup na Čerchov, kde se kromě teplého občerstvení můžete pokochat vyhlídkou ze zdejší rozhledny.  


17.12.

Vážení rodiče,

ráda bych vás informovala o průběhu školního vyučování posledního týdne v letošním kalendářním roce.

V pondělí a v úterý se budeme učit jako obvykle. Ve středu budeme mít vánoce ve třídě. Děti si již rozlosovaly, kdo komu připraví dárek pod stromeček. Budeme si povídat o vánočních tradicích, jíst cukroví, pít čaj, hrát hry, zpívat koledy, atd... S sebou budou pouze potřebovat penál, čip, pomeranč, pytlík s hřebíčkem (koření), cukroví - co kdo sní, hrneček na čaj, cukr na oslazení čaje, prostírání, ubrousek, dostatek pití. Pokud bude sníh, vyrazíme poslední hodinu bobovat, nebo se aspoň koulovat a stavět sněhuláka. Prosím o vhodné teplé oblečení.

Zapomněla jsem se vás zeptat na třídní schůzce, zda máte někdo možnost věnovat naší třídě vánoční stromeček. Pokud ano, ozvěte se mi prosím. Děkuji.

Ve čtvrtek půjdeme společně s dalšími 3 třídami zakrmit zvířatům na zimu ke krmelci na Můstku (kousek pod Vavřinečkem). Odchod ze školy v 8 h. Návrat do 11.40. Poté si můžete děti vyzvednout. Družinové děti odvedu do družiny. S sebou teplé oblečení, rukavice, do batůžku termosku s čajem a svačinu, čip. Vánoční nadílku pro lesní zvěř donesou děti již ve středu, aby nám je myslivci mohli odvézt a nemuseli jsme dary nést celou cestu. Stačí, když každý přinese 1 - 2 věci. Je možno vzít mrkev, jablko, tašku se senem, žaludy, kaštany. V žádném případě nenoste pečivo nebo vlašské ořechy. Děkuji za pochopení.

V pátek nás čeká divadlo S+H v Praze. Informace níže.

Přeji všem poklidný předvánoční čas.

Hana Jindřichová

 Vážení rodiče,

21.12. 2018 jedou třídy 2.A,C,D do Prahy do Divadla Spejbla a Hurvínka na divadelní představení Štědrý den u Spejblů. Představení začíná v 10 h a končí v 11.30.

Odjezd bude autobusem z Poděbradovy ulice v 6.15. Sraz na autobusovém nádraží bude v 6.10. Prosíme o vaši dochvilnost. Předpokládaný návrat bude mezi 14-15 hodinou. Poté si můžete své děti vyzvednout. Družinové děti odvedeme do družiny. Obědy jsou již odhlášeny.

S sebou: oblečení vhodné do divadla, svačinu, která se v autobuse nerozpatlá a nevyteče, pití, něco na hraní do autobusu (karty, kreslení, atd..), kapesné 20 - 50 Kč na suvenýry či občerstvení v divadle. Za cennosti, především mobilní telefony neručíme. Pokud je některému dítěti v autobuse nevolno, doporučujeme vzít si s sebou Kynedril, pytlíky na zvracení, vlhčené ubrousky a náhradní tričko. Děkujeme za pochopení.

S pozdravem

třídní učitelky

H. Jindřichová, Š. Krocová, J. Küfnerová

  

4.12.

Vážení rodiče,

po téměř 2 hodinách jsem "narvala" veškeré vaše dary dětem do pytlíčků. Modlím se, aby to nesnědly všechno najednou. Moc vás prosím, zítra jim raději žádnou svačinu nedávejte. Stejně by jí přinesly domů zpět. K pití jim přibalte nejlépe obyčejnou vodu, ať jim není zle. Děkuji za pochopení.

Jen připomínám, že zítra končíme v 11.40. Do notýsku mi, prosím, zapište souhlas s uvolněním vašeho dítěte domů. V opačném případě bude muset se mnou zůstat ve třídě do 12.35, kdy běžně končíme. Někteří už mi souhlas dodali. Děkuji.

Přeji hezký den.

H. Jindřichová


23.11.

Vážení rodiče,

posílám vám pro rekapitulaci několik informací, se kterými jsem vás již seznámila na třídní schůzce.

Akce, kterých se zúčastníme:

  28.11 8.00 - 9.00 - keramická dílna v DDM

  29.11. Školní jarmark - dětem můžete dát nějaké kapesné, aby si mohly koupit nějaký perníček nebo nějaký výrobek, který děti ze školy vyrobily

  30.11. Písničkový kolotoč - MKS Domažlice

  5.12. Čertí škola ve třídě - děti dostanou od Mikuláše balíčky. Pokud chcete přispět nějakou drobností do pytlíčku, nechte, prosím, tento dar na vrátnici v počtu 20 kusů. Moc děkuji rodičům, kteří již tento týden něco přinesli. Tento den budeme končit
  v 11.40. Do notýsku mi, prosím, zapište souhlas s uvolněním vašeho dítěte domů.
  V opačném případě bude muset se mnou zůstat ve třídě do 12.35, kdy běžně končíme.

  19.12. Vánoce ve třídě - ještě upřesním. Co se týče dárků, domluvili jsme se, že si každé dítě vylosuje jednoho žáka/žačku, které/mu koupí nějaký dárek do hodnoty 100 Kč. Ten si pak nadělí pod stromeček ve třídě.

  20.12. Zakrmování zvěře v lese - ještě upřesním

  21.12. Praha - Divadlo Spejbla a Hurvínka, hra Vánoce u Spejblů

  Předpokládaný odjezd v 6.15 z autobusového nádraží. Příjezd zpět mezi 14 - 15 hodinou. Bližší informace zašlu týden předem.

  22.12.- 2.1. vánoční prázdniny (do školy jdeme až ve čtvrtek 3.1.).

  31.1. Pololetní vysvědčení

  1.2. Pololetní prázdniny

  28.1. - 31.1. - Projekt Edison (zahraniční studenti v naší škole)

  11.2. - 17.2. - Jarní prázdniny

  27.6. Vysvědčení (ve čtvrtek - v pátek děti mohou zůstat doma, družina již není)

Na třídní výlet na konci roku mám předjednané spaní v teepee na Bystřici nad Folmavou. Spaní ve spacáku na karimatce. Jedná se o poslední víkend před vysvědčením + pondělí. Budu potřebovat šikovné tatínky (i maminky), kteří nám pomohou se stavbou kuchyně, teepee a přípravou dřeva, abychom si mohli v polní kuchyni uvařit jídlo. Pokud by hrozilo velmi špatné počasí předjednám ještě chatu na Sádku, kde si můžeme zatopit v kamnech.

Veškeré finanční záležitosti máme zaplacené do konce kalendářního roku. Nic bychom do Vánoc vybírat neměli.

Zůstatek v třídním fondu je 2334 Kč.

Stále sbíráme papírové konce z pytlíků od čaje na vánoční přáníčka.

Pokud má někdo z rodičů možnost přinést nějaké dřevěné odřezky, které bychom mohli zužitkovat při hodině pracovní výchovy, budeme moc rádi. Děti jsou velice nadšené z práce v dílně.

Pořád platí připravené penály na hodinu. Ořezané pastelky, 3x tužky č. 3, 2x pera, guma, pravítko - ideálně vše podepsané. Všechny domácí úkoly budou podepsané od rodičů, včetně oprav v sešitech.

Za mobilní telefony, které vaše dítě použije během průběhu nějaké školní akce, škola neručí. Pokud ho zapomene někde v divadle, tak se bohužel nevracíme.

Povinností dětí je hlásit úraz z hodiny ihned vyučujícímu. Hlášení úrazu po delší době nemusí být školou a pojišťovnou akceptováno.

Děkuji že respektujete dopravní značení před vjezdem do areálu naší školy. Vjezd je povolen pouze zaměstnancům školy a návštěvníkům sportovišť v odpoledních hodinách.

Na závěr bych vám chtěla poděkovat za téměř 100% účast na třídní schůzce. Vážím si toho, že vám vzdělání, práce a chování vašich dětí není lhostejné. Budu ráda, když i nadále zůstaneme ve spolupráci a v případě nějakých potíží mne, prosím, neváhejte kontaktovat.

Přeji hezký víkend.

Hana Jindřichová


19.11.

Milí rodiče,

zítra jste také srdečně zváni na třídní schůzku od 15h. Pokud se mnou potřebujete mluvit individuálně, přijďte prosím dříve. Mohu se vám věnovat od 12.30 - 14.45. Schůzka bude končit v 15.30, poté budu muset odejít na třídní schůzky jiných tříd. S sebou papír, tužku na poznámky a pozitivní náladu.

Na schůzce budu vybírat 570,- za každého žáka.

 (autobus obora 80,- + příspěvek na SRPŠ 130,- platí každý žák školy + 10,- doplatek divadlo MKS + 350,- Divadlo Spejbla a Hurvínka 21.12.).  Vanesa Hornová a Jakub Jankovec platí o 80 Kč méně, neboť s námi v oboře nebyli.

Přeji hezký zbytek dne.

H. Jindřichová


14.11.

Zítra (čtvrtek) jdeme v 8.15 do kina na film Můj žirafák. S dětmi jsem domluvená, že se nebudou převlékat a rovnou půjdou do třídy si dát aktovku a poté půjdeme společně do kina. Vrátíme se zpět o velké přestávce. Poslední 2 hodiny budeme mít ČJ a pracovní výchovu. 


7.11.

Naše třída dnes měla možnost dostat se do nejstarší obory v západních Čechách do obory Podrážnice, kde jsme zhlédli živé jeleny, divoká prasata, daňky a dokonce i muflony. Po celou dobu nás provázel lesní správce Ing. Přemysl Randa, kterému tímto velice děkujeme za trpělivost, odborný výklad a nahánění stáda divokých prasat, abychom je viděli z co největší blízkosti.Že se nám tam všem opravdu líbilo, se můžete přesvědčit z našich fotek nebo videí. 

https://youtu.be/l5kqQU1ORGQ

https://youtu.be/ysiV6jduvCo

https://youtu.be/Z5U4diVlHaY

https://detileti.rajce.idnes.cz/Obora_Podraznice_8.11.2018/

 Trochu informací z internetu:

Podražnice jsou dnes malá nevýznamná obec ležící asi 3 km severně od Horšovského Týna.
Ne vždy tomu tak ale bývalo. V minulosti sehrála významnou roli při osídlování kraje. Důkazem je například historické sídliště na nedalekém kopci staré asi 3000 let wpt. sidliste)a četná mohylová pohřebiště v okolí (wpt. mohylova pohrebiste). Svůj význam má i obora, jejíž hradby začínají hned na okraji obce. Je to obora podražnická a je nejstarší na západě Čech. Její původ sahá už do 16. století. Pravděpodobným zakladatelem byl tehdejší majitel Týnského panství Vilém Popel z Lobkovic.
Původní část obory se rozkládá mezi obcemi Semošice, Podražnice a Doubrava. Její výměra činí 184 ha a chová se tam přibližně 30 ks černé zvěře a 50 ks jelena siky Dybovského. K ní byla později připojena další, samostatná část s podstatně větší rozlohou 540 ha. Tu osídluje asi 150 ks daňků a 150 ks muflonů.

Z doporučeného parkoviště P1 se nejsnáze dostanete k hradbám obory po cestě za závorou. Jděte potichu, protože dojdete přímo k začátku obory, odkud můžete dobře pozorovat pasoucí se muflony a daňky (wpt. Pastvina 1). Až se vynadíváte, pokračujte po cestě podél hradby. Použít lze i další parkoviště P2, je tu místo pro více aut. K oboře dojdete po cestě a na waypointu Odbocka se dejte vlevo. Postupujte potichu, protože zvěř žije i tady kolem obory. Cestou uvidíte plno stop a můžete si i v praxi ověřit, co jste se naučili při luštění souřadnic.Celá obora je obehnána plotem a je do ní zakázán vstup. Mohutné stromy a zvířata žijící zde můžete vidět i zvenčí. Roste tu i významný strom - dub letní, solitér o obvodu 560 cm, výšce 30 m a průměru koruny 35 m. Až dojdete k hradbě, vydejte se vpravo podél ní. Zvěř často lehává blízko u hradby a když budete jako myšky, můžete si vychutnat pohled na ležící muflony nebo puntíkaté daňky. Možná se tam objeví i nějaké prasátko, ale ti by měli být spíš ve staré oboře.

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10110363782-minuta-z-prirody/211411000151128/


6.11.

Vážení rodiče, milé děti,

zítra jedeme do obory v Podrážnici. Sraz v 7.50 před školou. Družinové děti na mě budou čekat u vrátnice od 7.45, kdy pouští děti do školy. S sebou batoh (penál, svačinu, pití - nejlépe malou termosku s čajem, čip, semena pro zvěř) a teplé oblečení. Pršet by nám nemělo, ale v lese je mokro, tak prosím o nepromokavou obuv a vhodné, nejlépe tmavé oblečení, aby dětem nebyla zima a zároveň neplašily zvěř. Měli bychom se vrátit kolem 11 hodiny. Poté se budeme dál učit. Děti si nechaly vše ve škole, včetně žákovských knih. Doma si nechají matematiku. Přinesou jí až ve čtvrtek. Končit budeme jako každou středu ve 12.35, kdy si můžete své děti vyzvednout, nebo budou odcházet do družiny. Přeji hezký zbytek dne. H. J. 


2.11.

Vážení rodiče,

ráda bych vás informovala o akcích na měsíc listopad. Některé má naplánované pouze naše třída, některé ročník nebo celý stupeň. Velmi se omlouvám, že se toho v tomto měsíci sešlo tolik.

7.11. Obora Podrážnice (peníze budu vybírat po akci, podle autobusu - akce třídy)

15.11. Juniorfest, film Můj žirafák (cena 60,- již jsme vybrali - objednáno pro 1., 2., a 3. třídu)

20.11. MKS, divadlo, Vánoční čas (cena 50,- budu vybírat příští týden, objednáno z loňského roku pro všechny 1. a 2. třídy)

28.11. keramická dílna (50,- budu vybírat příští týden - akce třídy)

30.11. Písničkový kolotoč (45,- již máme vybráno - objednáno pro celý první stupeň)Od pondělí vás proto prosím o úhradu 100,- na dílnu a MKS divadlo.

Děkuji za pochopení.

V prosinci, poslední týden před Vánocemi, bych se ráda dostala s dětmi do divadla Spejbla a Hurvínka do Prahy. 

Přeji hezký víkend.

Hana Jindřichová
24.10.

Vážení rodiče, milé děti,

dnes naše třída opět navštívila Městskou knihovnu Boženy Němcové. Některé děti se mohly hned zaregistrovat, jiné už byly zaregistrované. Téměř všechny si půjčily nějakou zajímavou knihu k přečtení. Průkazky nově zaregistrovaných žáků budou k dispozici v knihovně koncem příštího týdne, kde si je budete moci vyzvednout. Smlouvy jsem si ponechala u sebe a předám je rodičům na rodičovské schůzce, neboť obsahují osobní data. Zážitky z dnešního dne můžete zhlédnout na těchto stránkách:

https://detileti.rajce.idnes.cz/Navsteva_knihovny_24.10.2018/

Přeji hezký večer.

Hana Jindřichová


23.10.

Vážení rodiče, 

dovoluji si vás pozvat na třídní schůzku, která se bude konat 20.listopadu od 15 hodin. Vzhledem k tomu, že již probíhají individuální schůzky s vámi a vašimi dětmi, očekávám délku trvání naší společné schůzky kolem 30 minut. Děkuji, že vám není lhostejný prospěch a chování vašeho dítěte a těším se na naše další setkání, které, věřím, bude opět v hojném počtu.

Se srdečným pozdravem

Hana Jindřichová19.10.

Vážení rodiče, milé děti,

16.10. jsme měli možnost zhlédnout přednášku o dravcích. Pro všechny to byl opravdu velký zážitek. Děti tak mohly získat informace a zajímavé postřehy týkající se těchto nádherných zvířat. Na část této show se můžete podívat na těchto odkazech:

https://youtu.be/WXVblBufa68

https://www.youtube.com/watch?v=dtMNQTVrbH4&t=1s

https://youtu.be/CYL8kqdgv7Q

https://detileti.rajce.idnes.cz/Dravci_16.10.2018/


2.10.

Vážení rodiče,

od 4-10.10. jsem s dětmi naší školy v Anglii. Během mé nepřítomnosti mne bude zastupovat paní učitelka Vladislava Urbanová. Veškeré absence, dotazy, atd. směřujte přímo na ní. Kontaktujte mě, prosím,  pouze v naléhavých případech. Domácí úkoly si děti budou muset zapamatovat.

Dále zasílám akce, které se nás týkají v měsíci říjnu a listopadu:

16.10. od 10h - přednáška dravci (místo hřiště pod Sokolovnou)

24.10. 10h - návštěva knihovny, registrace čtenáře

20.11. třídní schůzky 

28.11. 8h - keramická dílna

Přeji hezký den.

H. Jindřichová28.9.2018

Vážení rodiče,

podzimní vycházka se nám velice vydařila. Počasí nám opravdu přálo. Ranní chládek vystřídalo teplé sluníčko, a tak jsme postupně odkládali teplé bundy a zůstala na nás jen trička. Děti si vyrobily vlastní mošt. Zjistily, jak to chodí na podzim v sadu a objevovaly rozdíly mezi krávou a býkem. Povětrnostní podmínky nám sice moc nepřály, ale i tak se některým z nás podařilo dostat svého draka do vzduchu. Pravda někteří si ho stihli zničit ještě než jsme vyšli z Újezda, ale i tak to nevzdali a zkoušeli to dál.

Ráda bych poděkovala manželům Jahnovým za propůjčení jejich zahrady, ukázky toho, jak to chodí na podzim v sadu, za výborný mošt a především trpělivost, kterou s námi měli. Paní Řezníčkové, že nás protáhla místním kravínem a s pochopením odpovídala na všechny naše zajímavé dotazy. Zároveň poděkování patří 4 maminkám, které nám napekly samé dobroty. Moc jsme si pochutnali. A na závěr panu učiteli Z. Mrkosovi, který s námi šel a pomáhal nám s draky.

Fotky z celého dne můžete zhlédnout na rajčeti.

https://detileti.rajce.idnes.cz/Podzimni_vychazka_27.9.2018/

Přeji všem hezký víkend.

H. Jindřichová4.9.2018

Vážení rodiče,

dovolte mi, abych vás seznámila s chodem tohoto týdne.

Zítra, tzn.ve středu půjdou již děti samy přes naší šatnu 2.A, kde se přezují do bačkor a poté dojdou do třídy. S sebou musí mít čip. Bez něho se do šatny nedostanou. Do šatny mají přístup pouze žáci naší třídy, já, pan školník, uklízečky a paní vrátná. Dnes jsme individuálně celou akci nacvičovali, neboť byly po ránu ještě s novými prvňáčky trochu zmatky, tak zítra to bude určitě v pořádku.

Ráno nás čeká hodina TV. Pokud bude hezky, půjdeme ven. Všichni si nezapomenou vzít s sebou věci na TV do látkového pytle (vše nejlépe podepsané) tzn. tričko, trenýrky/kraťasy, tepláky, ponožky, mikinu, švihadlo, menší míč, šátek, vhodnou a čistou obuv do tělocvičny. Pokud půjdeme ven, mohou si vzít sportovní obuv už z domova.

Do třídy již všichni chodí s aktovkou, penálem. Postupně přidáváme další pomůcky. Na dnešní den měli všichni mít ručník, poštář pod zadek, čítanku (obalenou), v penále pastelky, 3x tužky č. 3, 1x č. 1,2, nůžky, 2x pera, lepidlo (mohou ho mít i v boxu na VV), menší pravítko, trhací blok A5 (raději linkovaný), fólii otvírací tvrdou malou A5 a velkou A4.

Na zítra mají za úkol přinést si věci na TV, písmenka a čísla na hrátky se slovy a písmeny, pokud je ještě děti nevyhodily na konci roku,. Doplnit o nové údaje žákovskou knížku, hlavně tel. Čísla, podepsat na str. 26 a na zadní straně, že jste byli poučeni se školním řádem. Zítra si ŽK budu vybírat.

Všechny sešity, které postupně budou domů dostávat, prosím pomozte dětem obalit.

Na svačinu potřebují kromě jídla, prostírání a dostatek tekutin. Pokud jim dojde pití, mohou u mě požádat o šťávu a udělají si do hrníčku vodu se šťávou. Prosím, nedávejte dětem příliš sladkostí do školy, je pak obtížnější udržet jejich pozornost při hodinách.

Vážení rodiče, v nadcházejícím školním roce vás opět žádám o včasné omluvení nepřítomnosti vašeho dítěte. Ze zákona máte tuto povinnost oznámit do 3 kalendářních dnů.

Od příštího týdne dětem pomalu začnou domácí úkoly, které budou podepsány rodiči, prarodiči či jinou dospělou osobou. Ráda bych pokračovala v zavedeném postupu z minulého roku. Pokud žák zapomene, nebo z nějakého důvodu nestihne vypracovat domácí úkoly, slušně se na začátku hodiny omluví a navrhne, kdy si daný úkol doplní. Jestliže do daného termínu úkol opět nesplní, dostane další úkol navíc nebo dle dohody s vámi, zůstane po škole, kde si úkol doplní.

Vzhledem k tomu, že se společně uvidíme pravděpodobně až v listopadu na rodičovské schůzce, budu ráda, když v případě jakýchkoliv nejasností, problémů, či dalších informací týkající se vašeho dítěte na mne obrátíte buď telefonicky, prostřednictvím emailu nebo nabízím konzultační hodiny po předchozí telefonické domluvě kdykoliv. Většinou mohu každý den po 13 hodině. Děkuji za pochopení.

Přeji všem hezký večer.

S pozdravem

Hana Jindřichová

31.8.2018

Milé děti, vážení rodiče,

tak a je to tu zas....Prázdniny nám skončily a nás čeká druhý let. Doufám, že jste nabrali hodně sil, abychom ten další školní rok zvládli společně bez velkých turbulencí. Mým úkolem bude nabrat správnou výšku, rychlost a hlavně směr, abychom si na konci mohli říci, jak nám to rychle uteklo a jsou zase prázdniny.

Ráda bych nejdříve poděkovala Janičce, Vanesce Hornové 2x, Vojtíkovi, Jiříkovi, Daníkovi, Mirďovi, Lukáškovi a Filípkovi 2x za krásné pohledy, které mi v létě přišly. Všechny už nám hezky zdobí třídu. Mám radost, že jste nezapomněli psát.

Nyní několik informací k průběhu prvního týdne školy.

V pondělí přijdou děti rovnou do třídy, nepřezouvají se. Budeme ve třídě pouze první vyučovací hodinu. Poté všechny děti odvedu k východu, kde si je budete moci vyzvednout. Do družiny budou děti chodit až od úterý.

Od úterý se již všichni přezouvají v šatně a přijdou s čipem, aktovkou a penálem do třídy. Vyučování bude celý první týden končit v 11.40. Družinové děti jsou rozděleny do 2 skupin, které vedou vychovatelky paní Kůstková a Dufková.

Jídelna není ještě provozuschopná. Pravděpodobně začne fungovat od čtvrtka 6.9. O případných změnách vás budu informovat.

Rozvrh hodin a další informace obdrží děti v pondělí 3.9, ale již teď je rozvrh ke stažení na webových stránkách naší školy.

Přeji všem příjemně prožitou neděli a děti, už se na vás moc těším.

Vaše třídní učitelka

Hana Jindřichová