Informace

 

14.11.

Zítra (čtvrtek) jdeme v 8.15 do kina na film Můj žirafák. S dětmi jsem domluvená, že se nebudou převlékat a rovnou půjdou do třídy si dát aktovku a poté půjdeme společně do kina. Vrátíme se zpět o velké přestávce. Poslední 2 hodiny budeme mít ČJ a pracovní výchovu. 


7.11.

Naše třída dnes měla možnost dostat se do nejstarší obory v západních Čechách do obory Podrážnice, kde jsme zhlédli živé jeleny, divoká prasata, daňky a dokonce i muflony. Po celou dobu nás provázel lesní správce Ing. Přemysl Randa, kterému tímto velice děkujeme za trpělivost, odborný výklad a nahánění stáda divokých prasat, abychom je viděli z co největší blízkosti.Že se nám tam všem opravdu líbilo, se můžete přesvědčit z našich fotek nebo videí. 

https://youtu.be/l5kqQU1ORGQ

https://youtu.be/ysiV6jduvCo

https://youtu.be/Z5U4diVlHaY

https://detileti.rajce.idnes.cz/Obora_Podraznice_8.11.2018/

 Trochu informací z internetu:

Podražnice jsou dnes malá nevýznamná obec ležící asi 3 km severně od Horšovského Týna.
Ne vždy tomu tak ale bývalo. V minulosti sehrála významnou roli při osídlování kraje. Důkazem je například historické sídliště na nedalekém kopci staré asi 3000 let wpt. sidliste)a četná mohylová pohřebiště v okolí (wpt. mohylova pohrebiste). Svůj význam má i obora, jejíž hradby začínají hned na okraji obce. Je to obora podražnická a je nejstarší na západě Čech. Její původ sahá už do 16. století. Pravděpodobným zakladatelem byl tehdejší majitel Týnského panství Vilém Popel z Lobkovic.
Původní část obory se rozkládá mezi obcemi Semošice, Podražnice a Doubrava. Její výměra činí 184 ha a chová se tam přibližně 30 ks černé zvěře a 50 ks jelena siky Dybovského. K ní byla později připojena další, samostatná část s podstatně větší rozlohou 540 ha. Tu osídluje asi 150 ks daňků a 150 ks muflonů.

Z doporučeného parkoviště P1 se nejsnáze dostanete k hradbám obory po cestě za závorou. Jděte potichu, protože dojdete přímo k začátku obory, odkud můžete dobře pozorovat pasoucí se muflony a daňky (wpt. Pastvina 1). Až se vynadíváte, pokračujte po cestě podél hradby. Použít lze i další parkoviště P2, je tu místo pro více aut. K oboře dojdete po cestě a na waypointu Odbocka se dejte vlevo. Postupujte potichu, protože zvěř žije i tady kolem obory. Cestou uvidíte plno stop a můžete si i v praxi ověřit, co jste se naučili při luštění souřadnic.Celá obora je obehnána plotem a je do ní zakázán vstup. Mohutné stromy a zvířata žijící zde můžete vidět i zvenčí. Roste tu i významný strom - dub letní, solitér o obvodu 560 cm, výšce 30 m a průměru koruny 35 m. Až dojdete k hradbě, vydejte se vpravo podél ní. Zvěř často lehává blízko u hradby a když budete jako myšky, můžete si vychutnat pohled na ležící muflony nebo puntíkaté daňky. Možná se tam objeví i nějaké prasátko, ale ti by měli být spíš ve staré oboře.

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10110363782-minuta-z-prirody/211411000151128/


6.11.

Vážení rodiče, milé děti,

zítra jedeme do obory v Podrážnici. Sraz v 7.50 před školou. Družinové děti na mě budou čekat u vrátnice od 7.45, kdy pouští děti do školy. S sebou batoh (penál, svačinu, pití - nejlépe malou termosku s čajem, čip, semena pro zvěř) a teplé oblečení. Pršet by nám nemělo, ale v lese je mokro, tak prosím o nepromokavou obuv a vhodné, nejlépe tmavé oblečení, aby dětem nebyla zima a zároveň neplašily zvěř. Měli bychom se vrátit kolem 11 hodiny. Poté se budeme dál učit. Děti si nechaly vše ve škole, včetně žákovských knih. Doma si nechají matematiku. Přinesou jí až ve čtvrtek. Končit budeme jako každou středu ve 12.35, kdy si můžete své děti vyzvednout, nebo budou odcházet do družiny. Přeji hezký zbytek dne. H. J. 


2.11.

Vážení rodiče,

ráda bych vás informovala o akcích na měsíc listopad. Některé má naplánované pouze naše třída, některé ročník nebo celý stupeň. Velmi se omlouvám, že se toho v tomto měsíci sešlo tolik.

7.11. Obora Podrážnice (peníze budu vybírat po akci, podle autobusu - akce třídy)

15.11. Juniorfest, film Můj žirafák (cena 60,- již jsme vybrali - objednáno pro 1., 2., a 3. třídu)

20.11. MKS, divadlo, Vánoční čas (cena 50,- budu vybírat příští týden, objednáno z loňského roku pro všechny 1. a 2. třídy)

28.11. keramická dílna (50,- budu vybírat příští týden - akce třídy)

30.11. Písničkový kolotoč (45,- již máme vybráno - objednáno pro celý první stupeň)Od pondělí vás proto prosím o úhradu 100,- na dílnu a MKS divadlo.

Děkuji za pochopení.

V prosinci, poslední týden před Vánocemi, bych se ráda dostala s dětmi do divadla Spejbla a Hurvínka do Prahy. 

Přeji hezký víkend.

Hana Jindřichová
24.10.

Vážení rodiče, milé děti,

dnes naše třída opět navštívila Městskou knihovnu Boženy Němcové. Některé děti se mohly hned zaregistrovat, jiné už byly zaregistrované. Téměř všechny si půjčily nějakou zajímavou knihu k přečtení. Průkazky nově zaregistrovaných žáků budou k dispozici v knihovně koncem příštího týdne, kde si je budete moci vyzvednout. Smlouvy jsem si ponechala u sebe a předám je rodičům na rodičovské schůzce, neboť obsahují osobní data. Zážitky z dnešního dne můžete zhlédnout na těchto stránkách:

https://detileti.rajce.idnes.cz/Navsteva_knihovny_24.10.2018/

Přeji hezký večer.

Hana Jindřichová


23.10.

Vážení rodiče, 

dovoluji si vás pozvat na třídní schůzku, která se bude konat 20.listopadu od 15 hodin. Vzhledem k tomu, že již probíhají individuální schůzky s vámi a vašimi dětmi, očekávám délku trvání naší společné schůzky kolem 30 minut. Děkuji, že vám není lhostejný prospěch a chování vašeho dítěte a těším se na naše další setkání, které, věřím, bude opět v hojném počtu.

Se srdečným pozdravem

Hana Jindřichová19.10.

Vážení rodiče, milé děti,

16.10. jsme měli možnost zhlédnout přednášku o dravcích. Pro všechny to byl opravdu velký zážitek. Děti tak mohly získat informace a zajímavé postřehy týkající se těchto nádherných zvířat. Na část této show se můžete podívat na těchto odkazech:

https://youtu.be/WXVblBufa68

https://www.youtube.com/watch?v=dtMNQTVrbH4&t=1s

https://youtu.be/CYL8kqdgv7Q

https://detileti.rajce.idnes.cz/Dravci_16.10.2018/


2.10.

Vážení rodiče,

od 4-10.10. jsem s dětmi naší školy v Anglii. Během mé nepřítomnosti mne bude zastupovat paní učitelka Vladislava Urbanová. Veškeré absence, dotazy, atd. směřujte přímo na ní. Kontaktujte mě, prosím,  pouze v naléhavých případech. Domácí úkoly si děti budou muset zapamatovat.

Dále zasílám akce, které se nás týkají v měsíci říjnu a listopadu:

16.10. od 10h - přednáška dravci (místo hřiště pod Sokolovnou)

24.10. 10h - návštěva knihovny, registrace čtenáře

20.11. třídní schůzky 

28.11. 8h - keramická dílna

Přeji hezký den.

H. Jindřichová28.9.2018

Vážení rodiče,

podzimní vycházka se nám velice vydařila. Počasí nám opravdu přálo. Ranní chládek vystřídalo teplé sluníčko, a tak jsme postupně odkládali teplé bundy a zůstala na nás jen trička. Děti si vyrobily vlastní mošt. Zjistily, jak to chodí na podzim v sadu a objevovaly rozdíly mezi krávou a býkem. Povětrnostní podmínky nám sice moc nepřály, ale i tak se některým z nás podařilo dostat svého draka do vzduchu. Pravda někteří si ho stihli zničit ještě než jsme vyšli z Újezda, ale i tak to nevzdali a zkoušeli to dál.

Ráda bych poděkovala manželům Jahnovým za propůjčení jejich zahrady, ukázky toho, jak to chodí na podzim v sadu, za výborný mošt a především trpělivost, kterou s námi měli. Paní Řezníčkové, že nás protáhla místním kravínem a s pochopením odpovídala na všechny naše zajímavé dotazy. Zároveň poděkování patří 4 maminkám, které nám napekly samé dobroty. Moc jsme si pochutnali. A na závěr panu učiteli Z. Mrkosovi, který s námi šel a pomáhal nám s draky.

Fotky z celého dne můžete zhlédnout na rajčeti.

https://detileti.rajce.idnes.cz/Podzimni_vychazka_27.9.2018/

Přeji všem hezký víkend.

H. Jindřichová4.9.2018

Vážení rodiče,

dovolte mi, abych vás seznámila s chodem tohoto týdne.

Zítra, tzn.ve středu půjdou již děti samy přes naší šatnu 2.A, kde se přezují do bačkor a poté dojdou do třídy. S sebou musí mít čip. Bez něho se do šatny nedostanou. Do šatny mají přístup pouze žáci naší třídy, já, pan školník, uklízečky a paní vrátná. Dnes jsme individuálně celou akci nacvičovali, neboť byly po ránu ještě s novými prvňáčky trochu zmatky, tak zítra to bude určitě v pořádku.

Ráno nás čeká hodina TV. Pokud bude hezky, půjdeme ven. Všichni si nezapomenou vzít s sebou věci na TV do látkového pytle (vše nejlépe podepsané) tzn. tričko, trenýrky/kraťasy, tepláky, ponožky, mikinu, švihadlo, menší míč, šátek, vhodnou a čistou obuv do tělocvičny. Pokud půjdeme ven, mohou si vzít sportovní obuv už z domova.

Do třídy již všichni chodí s aktovkou, penálem. Postupně přidáváme další pomůcky. Na dnešní den měli všichni mít ručník, poštář pod zadek, čítanku (obalenou), v penále pastelky, 3x tužky č. 3, 1x č. 1,2, nůžky, 2x pera, lepidlo (mohou ho mít i v boxu na VV), menší pravítko, trhací blok A5 (raději linkovaný), fólii otvírací tvrdou malou A5 a velkou A4.

Na zítra mají za úkol přinést si věci na TV, písmenka a čísla na hrátky se slovy a písmeny, pokud je ještě děti nevyhodily na konci roku,. Doplnit o nové údaje žákovskou knížku, hlavně tel. Čísla, podepsat na str. 26 a na zadní straně, že jste byli poučeni se školním řádem. Zítra si ŽK budu vybírat.

Všechny sešity, které postupně budou domů dostávat, prosím pomozte dětem obalit.

Na svačinu potřebují kromě jídla, prostírání a dostatek tekutin. Pokud jim dojde pití, mohou u mě požádat o šťávu a udělají si do hrníčku vodu se šťávou. Prosím, nedávejte dětem příliš sladkostí do školy, je pak obtížnější udržet jejich pozornost při hodinách.

Vážení rodiče, v nadcházejícím školním roce vás opět žádám o včasné omluvení nepřítomnosti vašeho dítěte. Ze zákona máte tuto povinnost oznámit do 3 kalendářních dnů.

Od příštího týdne dětem pomalu začnou domácí úkoly, které budou podepsány rodiči, prarodiči či jinou dospělou osobou. Ráda bych pokračovala v zavedeném postupu z minulého roku. Pokud žák zapomene, nebo z nějakého důvodu nestihne vypracovat domácí úkoly, slušně se na začátku hodiny omluví a navrhne, kdy si daný úkol doplní. Jestliže do daného termínu úkol opět nesplní, dostane další úkol navíc nebo dle dohody s vámi, zůstane po škole, kde si úkol doplní.

Vzhledem k tomu, že se společně uvidíme pravděpodobně až v listopadu na rodičovské schůzce, budu ráda, když v případě jakýchkoliv nejasností, problémů, či dalších informací týkající se vašeho dítěte na mne obrátíte buď telefonicky, prostřednictvím emailu nebo nabízím konzultační hodiny po předchozí telefonické domluvě kdykoliv. Většinou mohu každý den po 13 hodině. Děkuji za pochopení.

Přeji všem hezký večer.

S pozdravem

Hana Jindřichová

31.8.2018

Milé děti, vážení rodiče,

tak a je to tu zas....Prázdniny nám skončily a nás čeká druhý let. Doufám, že jste nabrali hodně sil, abychom ten další školní rok zvládli společně bez velkých turbulencí. Mým úkolem bude nabrat správnou výšku, rychlost a hlavně směr, abychom si na konci mohli říci, jak nám to rychle uteklo a jsou zase prázdniny.

Ráda bych nejdříve poděkovala Janičce, Vanesce Hornové 2x, Vojtíkovi, Jiříkovi, Daníkovi, Mirďovi, Lukáškovi a Filípkovi 2x za krásné pohledy, které mi v létě přišly. Všechny už nám hezky zdobí třídu. Mám radost, že jste nezapomněli psát.

Nyní několik informací k průběhu prvního týdne školy.

V pondělí přijdou děti rovnou do třídy, nepřezouvají se. Budeme ve třídě pouze první vyučovací hodinu. Poté všechny děti odvedu k východu, kde si je budete moci vyzvednout. Do družiny budou děti chodit až od úterý.

Od úterý se již všichni přezouvají v šatně a přijdou s čipem, aktovkou a penálem do třídy. Vyučování bude celý první týden končit v 11.40. Družinové děti jsou rozděleny do 2 skupin, které vedou vychovatelky paní Kůstková a Dufková.

Jídelna není ještě provozuschopná. Pravděpodobně začne fungovat od čtvrtka 6.9. O případných změnách vás budu informovat.

Rozvrh hodin a další informace obdrží děti v pondělí 3.9, ale již teď je rozvrh ke stažení na webových stránkách naší školy.

Přeji všem příjemně prožitou neděli a děti, už se na vás moc těším.

Vaše třídní učitelka

Hana Jindřichová