Pátek

21.09.2018

Klikněte na nápis úkoly a objeví se vám celá zpráva!

Dobrý den,

velice se omlouvám, ale včera jsem zjistila, že nejsem jediný IT mimozemšťan v tomto městě. Doufám, že se někteří z vás neurazí za tento název, ale mě moc potěšilo, jak někteří rodiče a děti žijí, po přečtení pouze prvního řádku úkolu na našem webu, v blažené nevědomosti, že mají pouze 1 úkol. Ti žáci, kteří nosí stále hlavu v oblacích a nepamatují si, nebo si nezapíší do úkolníčků úkoly a dostali už poznámku do notýsku, když je neměli (někteří se dokonce dohadovali s rodiči, že to mají, ale rodiče tvrdili opak a daný úkol tím nesplnili, protože to neviděli na internetu) se ještě jednou omlouvám. Berte, prosím, tyto poznámky za vynulované. Od pondělí začínáme znovu a doufám, že bude vše v pořádku.

DÚ:

ČJ - domácí (sešit) - napsat datum, stranu ohnout na půl, aby vznikly 2 sloupce. Napsat pod sebou písmena v abecedě a ke každému vymyslet 1 jméno - poraďte jim prosím (Quido, Waldemar, Walter, Xaver, Xenie)

- naučit se celou abecedu nazpaměť jako básničku (mají v písance na 1. straně)

M - str. 10/4 + na první straně najdou na sani příklad s výsledkem 15

Prvouka (do středy)- str. 6/1

Ve čtvrtek bude podzimní vycházka. Informace předám dětem v pondělí do notýsku. Předběžně jedeme autobusem v 7.20 z autobusového nádraží (linková doprava) do Újezda - setkání se sadařem, poznávání ovocných stromů, sběr jablek a hrušek, ochutnávka jablek, budeme si vyrábět mošt, poté návštěva kravína a možná shlédnutí muflonů. Zpět pěšky přes Petrovice. Na louce mezi Petrovicemi a Domažlicemi budeme pouštět draky, které si děti přinesou z domova. Návrat kolem 13h. Pokud by hrozilo velmi špatné počasí na čtvrtek, jeli bychom ve středu a ve čtvrtek by se normálně učilo.

Přeji všem klidný odpočinkový víkend.

H. Jindřichová